Menu

14.08.2023r. - Biuro Rekrutacji będzie nieczynne

Oferta edukacyjna

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Nabór na Rok Akademicki 2024/25 trwa!

Studia Wyższe

Studia Podyplomowe

Akademickie szkoły średnie dla młodzieży

Szkoły Policealne

Kursy zawodowe i szkolenia

Międzynarodowe Konferencje

Wydarzenia

Międzynarodowe Konferencje

Fundacja Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu zaprasza na Pierwszą Ogólnopolską Konferencję Naukową w temacie: „Interdyscyplinarne Oblicze Pielęgniarstwa i Położnictwa”, która odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2024 r. w Centrum Badawczo-Rozwojowym InventionMed przy ul. Gdańskiej 108 w Bydgoszczy.

Konferencja oferuje uczestnikom możliwość uczestnictwa w certyfikowanym szkoleniu na temat „Mobbingu w ochronie zdrowia” prowadzonym przez adw. Marię Sankowską-Borman, członkinię Komisji ds. Równego Traktowania przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, które ma na celu podniesienie świadomości na temat tego poważnego problemu oraz wyposażenie uczestników w narzędzia do jego rozpoznawania i przeciwdziałania.

Do udziału w Konferencji zachęcamy członków zarządów szpitali i placówek medycznych, menedżerów, pielęgniarki przełożone i pozostałą kadrę zarządzającą, a także studentów kierunku Pielęgniarstwo, jak również praktyków działających aktywnie w zawodzie i wszystkie osoby zainteresowane tematami pielęgniarstwa i położnictwa.

Podczas Konferencji będą omawiane różnorodne tematy związane z zawodem pielęgniarki i położnej oraz szeroko pojętym obszarem opieki zdrowotnej. Wystąpienia będą dotyczyć m.in. przygotowania do nowych wyzwań w dziedzinie opieki zdrowotnej, bezpieczeństwa pracy, kompleksowej opieki nad chorymi, etyki zawodowej, wykorzystania symulacji medycznej w edukacji studentów oraz zagadnień związanych z transplantologią, neuroplastycznością, dolegliwościami bólowymi kręgosłupa czy zagrożeniem HCV. Dodatkowo, poruszona zostanie kwestia starzenia się mózgu w kontekście zdrowia.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Patronatem Prezydenta Bydgoszczy i Patronatami Okręgowych Izb Pielęgniarek i Położnych w Toruniu i we Włocławku. Wśród prelegentów znajdą się między innymi mgr Mariola Łodzińska – Prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, mgr Krystyna Ptok – Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych czy dr n. med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ, MBA – Rektor Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy.

Jest to niepowtarzalna okazja do spotkania z liderami myśli, naukowcami i praktykami, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem oraz pasją do zawodu.
Rejestracja na konferencję jest już otwarta. Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które stanowi ważny krok w kierunku dalszego rozwoju interdyscyplinarnych aspektów pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce.

Niech Serce Pielęgniarstwa Bije w Bydgoszczy!
Bilety dostępne na stronie: https://pielegniarstwo2024.wsnoz.pl/

2. Ogólnopolska Konferencja Podologiczna
Hotel pod Orłem w Bydgoszczy gościł uczestników drugiej Ogólnopolskiej Konferencji Podologicznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu. To wydarzenie przyniosło mnóstwo cennych informacji, inspirujących wykładów i praktycznych warsztatów poświęconych najnowszym osiągnięciom w dziedzinie podologii. Eksperci z całego kraju spotkali się, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniami, a uczestnictwo w konferencji umożliwiło podniesienie poziomu świadomości specjalistów podologicznych. Dzięki zaangażowaniu Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, wiedza na temat zdrowia stóp zdobyła nowe wymiary.

1. Ogólnopolska Konferencja Kosmetologii Estetycznej i Leczniczej
Pierwsza Ogólnopolska Konferencja Kosmetologii Estetycznej i Leczniczej, zorganizowana przez Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu w Park Hotel w Bydgoszczy, to wydarzenie, które wzbudziło duże zainteresowanie wśród specjalistów z branży kosmetologii i medycyny estetycznej. Ekspertów z różnych dziedzin kosmetologii przyciągnęły najnowsze trendy i technologie w pielęgnacji ciała i twarzy. Uczestnicy mogli nie tylko wymieniać się wiedzą, ale także zdobywać praktyczne umiejętności leczenia i pielęgnacji skóry. Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu podniosła poziom świadomości specjalistów w tej dziedzinie, a Park Hotel zapewnił komfortowe i inspirujące miejsce dla wszystkich uczestników.

Międzynarodowy Kongres i Targi LNE w Krakowie
Kraków stał się centrum kosmetycznego świata podczas Międzynarodowego Kongresu i Targów LNE. Targi te zgromadziły liczne grono ekspertów z Polski i zagranicy, w tym naszych zaangażowanych Studentów kierunku Kosmetologia z Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu. Była to niepowtarzalna okazja do poznania najnowszych trendów i technologii w dziedzinie pielęgnacji ciała i twarzy, a także wymiany doświadczeń z innymi specjalistami. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w wykładach i warsztatach, nasi Studenci zyskali wiedzę i umiejętności na najwyższym poziomie, przygotowując się do dynamicznej kariery w dziedzinie kosmetologii. Targi LNE były źródłem inspiracji i praktycznych rozwiązań, które wzbogaciły umiejętności przyszłych Kosmetologów.

Międzynarodowa Konferencja Online
„Współczesne problemy ochrony zdrowia w aspekcie wojny w Ukrainie”
Celem konferencji było zgłębienie tematów związanych z ochroną zdrowia w kontekście wojny w Ukrainie oraz omówienie różnych perspektyw i doświadczeń związanymi z pracą w branży medycznej.

Podczas konferencji zaproszeni eksperci, lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz przedstawiciele wojska dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami na temat skutków działań wojennych na służbę zdrowia, współpracy lekarz-pielęgniarka w Polsce i na Białorusi oraz w Ukrainie, a także możliwości kariery zawodowej dla pielęgniarek, pielęgniarzy i ratowników medycznych w wojsku. Tematyka obejmowała również prawo medyczne, pomoc medyczną dla obywateli Ukrainy oraz różne aspekty studiowania pielęgniarstwa w Polsce.

Konferencja była doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, poszerzenia horyzontów zawodowych oraz nawiązania cennych kontaktów z ekspertami i specjalistami z różnych dziedzin medycyny.

II Konferencja Online „Medyczne i prawne aspekty opieki długoterminowej”
II. Międzynarodowa Konferencja „Medyczne i prawne aspekty opieki długoterminowej” odbyła się online 30 marca 2023 r. i zgromadziła ekspertów z różnych dziedzin związanych z opieką nad osobami starszymi. Wydarzenie poświęcone było omówieniu kluczowych zagadnień medycznych i prawnych związanych z długoterminową opieką nad seniorami.

Podczas konferencji, uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów wybitnych specjalistów, takich jak Rektor Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, dr n. med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ, SSR Wojciech Kokociński, Prezes Sądu Rejonowego w Nakle nad Notecią, adw. Krzysztof Izdebski, Rzecznik Praw Lekarza Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej w Toruniu, dr n. med. Marek Jurgowiak, dr n. med. Radosław Perkowski oraz mgr inż. Joanna Krzyżanowska.

Prelegenci poruszali ważne tematy związane z prawami pacjentów, profilaktyką prozdrowotną dla seniorów, aspektami zdrowotnymi gerontologii, a także opieką długoterminową w kontekście prawa medycznego.

Wydarzenia

W przygotowaniu.

Wybierz wymarzone studia dla siebie

Nabór na studia trwa! - Zarezerwuj sobie miejsce, a dokumenty dostarcz później!

Skip to content