Studia Akredytowane przez Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Zgodnie z decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Prezydium Państwowej Kosmisji Akredytacyjnej, studia na kierunku Fizjoterapia (studia jednolite magisterskie) w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy są studiami akredytowanymi, a Uczelnia posiada wszelkie uprawnienia do ich prowadzenia.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w praktycznym przygotowaniu Fizjoterapeutów do wykonywania zawodu, oraz profesjonalizmowi w nauczaniu, program studiów, pracownie i przygotowanie Uczelni zostały zaopiniowane pozytywnie.
Stypendia
Już blisko 30% Studentów WSNoZ to Stypendyści. Uczelnia wspiera nie tylko osoby o wybitnych wynikach w nauce, ale także osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Wierzymy, że każdemu należy się równy dostęp do szkolnictwa wyższego, dlatego program stypendialny zbudowany jest tak, aby odpowiadać na potrzeby naszych obecnych i przyszłych Studentów.
Co po studiach?
Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do zawodu fizjoterapeuty poprzez uzyskanie wiedzy i zdobycie umiejętności niezbędnych do kształtowania, podtrzymywania oraz przywracania sprawności i wydolności osobom w różnym wieku, utraconej lub obniżonej w wyniku chorób lub urazów. Ponadto za cel studiów stawia się umożliwienie zdobycia wiedzy z zakresu teorii, metodyki i praktyki fizjoterapii, umiejętności diganostycznych i wykonywania zabiegów fizjoterapii, masażu, kinezyterapii, podtsatowywch technik z zakresu terapii manualnej oraz stosowania zaopatrzenia ortopedycznego. Studia mają umożliwić zdobycie sprawności fizycznej koniecznej do poprawnego demonstrowania i przeprowadzania zabiegów kinezyterapii u osób chorych i z niepełnosprawnością. W zakresie komepetencji społecznych studia mają dać możliwość realizowania się w pracy indywidualnej z pacjentem oraz współpracy w zespole terapeutycznym.
Absolwent kierunku fizjoterapia posiada rozszerzoną wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania badań z zakresu diagnostyki funkcjonalnej oraz planowania, realizowania i kontrolowania procesu fizjoterapii, dzięki czemu jest w pełni przygotowany do dalszego rozwoju naukowego. Po zdaniu egzaminu państwowego jest przygotowany do wykonywania zawodu fizjoterapeuty jak również prowadzenia własnego gabinetu fizjoterapeutycznego.