Czas trwania 4 semestry
Zakończenie rekrutacji 19 02 2021 (Dołącz jeszcze do tej grupy)
Pierwszy planowany zjazd 20 06 2020
Czas trwania studiów: 4 semestry
System zajęć: zaoczny (sobota, niedziela), zjazdy co 2-3 tygodnie
Cel studiów:
Uzyskanie przez pielęgniarkę wysokich kwalifikacji w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego umożliwiających zapewnienie kompleksowej opieki geriatrycznej i uzyskanie tytułu specjalisty w tej dziedzinie.
Łączna liczba godzin w bloku specjalistycznym wynosi 700 godzin, w tym: część teoretyczna 350 godzin, część praktyczna 350 godzin.
Adresaci:
Studia adresowane do osób zainteresowanych organizacją i zarządzaniem w opiece geriatrycznej, problematyką starzenia w ujęciu holistycznym, planujących pracę w placówkach opiekuńczo-leczniczych, ośrodkach opieki społecznej, administracji publicznej, indywidualnych działaniach na rzecz opieki senioralnej.
Studia przeznaczone są dla osób posiadających wykształcenie wyższe magisterskie lub licencjackie, z zakresu: psychologii, socjologii, pedagogiki, pedagogiki specjalnej, zdrowia publicznego, pielęgniarstwa, fizjoterapii, kulturoznawstwa, bibliotekoznawstwa, muzyki, sztuk plastycznych, pracowników socjalnych placówek pomocy społecznej i domów pomocy społecznej, lekarzy i innych pokrewnych specjalności.
Wykładowcy
Specjaliści, wykładowcy, praktycy z zakresu organizacji pomocy społecznej i pracy socjalnej.
Absolwenci:
Absolwent studiów podyplomowych będzie posiadał wiedzę z zakresu podstaw opieki medycznej, socjopsychologicznych podstaw starzenia a także zarządzania i organizacji opieki senioralnej.
Studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania opieką geriatryczną i paliatywną mają dostarczą wiedzę z zakresu podstaw geriatrii i gerontologii. Absolwenci poznają zagadnienia związane z opieką i pielęgnacją ludzi starszych, psychologii rozwojowej i klinicznej, okresu późnej dorosłości, polityki społecznej a także z zakresu organizacji i zarządzania oraz zagadnień prawnych.
Zagadnienia programowe:
Wymagane dokumenty:
Warunkiem zakwalifikowania na specjalizację jest spełnienie przez pielęgniarkę/położną wymogów zawartych w art. 67 ust. 4 ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U. z 2014r.poz. 1435 z póżn. zm.) tj.:
- Posiadanie aktualnego prawa wykonywania zawodu.
- Posiadanie 2-letniego stażu pracy w zawodzie w ciągu ostatnich 5 lat.
- Zaświadczenia o ukończeniu kursu specjalistycznego dopuszczające do egzaminu państwowego:
Leczenie ran i Wywiad i badanie fizykalne lub
dyplom uzyskania tytułu specjalisty po 2001 r., lub
zaświadczenie o ukończeniu kursu specjalistycznego „Wywiad i badanie fizykalne”, lub
zaświadczenie o ukończeniu kursu z zakresu badania fizykalnego Advanced PhysicalAssessment, lub dyplom uzyskania tytułu licencjata pielęgniarstwa/położnictwa począwszy od naboru 2012/2013.
Dodatkowe informacje:
Podane czesne jest całkowitą opłatą za studia. Nie ma opłaty wpisowej!
Aby skorzystać z ceny promocyjnej zarezerwuj miejsce już teraz telefonicznie lub online. Zagwarantujemy wówczas zniżkę nawet jeśli umowę podpiszesz po okresie promocji.
ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W:
CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH "VADEMECUM"
ul. Karmelicka 9 oraz ul.Kasprzaka 24a
Centrum Warszawa
SANTANDER 49 1090 1072 0000 0001 3570 5245
w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko, kierunek i miasto kształcenia (np. Jan Kowalski/Specjalizacja Geriatryczna/Warszawa)
Całkowity koszt:
5200 zł
Promocja do 22 01 2021
4900 zł
Inni wybrali również: