Czas trwania 2 semestry
Zakończenie rekrutacji 16 02 2021 (Dołącz jeszcze do tej grupy)
Planowany zjazd i inauguracja 26.09.2020
Studia realizujemy obecnie także w systemie online - zapisz się i uzyskaj kwalifikacje
Czas trwania studiów: 2 semestry
System zajęć: zaoczny (sobota, niedziela), zjazdy co 2-3 tygodnie
Cel studiów:
Studia o charakterze doskonalącym obejmującym elementy opieki paliatywnej, geriatrii, neurologii, psychiatrii, rehabilitacji oraz organizacji opieki przygotowujące kadry dla wszystkich jednostek, w których będą przebywać w celach profilaktycznych, ale i diagnostyczno-leczniczych chorzy starsi oraz terminalnie chorzy. Celem ich jest przekazanie wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych w pracy z pacjentem w wieku podeszłym oraz wymagającym opieki paliatywnej.
Po zakończeniu studiów Słuchacz będzie dysponował kompleksową wiedzą na temat aspektów starzenia organizmu ludzkiego w wymiarze biologicznym i społecznym. Będzie wprowadzony w zagadnienia związane z podstawowymi zagrożeniami zdrowotnymi oraz potrzebami opiekuńczymi związanymi z wiekiem podeszłym wraz ze sposobami zapobiegania i leczenia/zaopatrywania. pozwoli na bardziej fachowe i samodzielne prowadzenie przewlekle chorych, mają przyczynić się do poprawy jakości życia podopiecznych i obniżenie kosztów leczenia w zakładach opieki długoterminowej.
Studia obejmują zagadnienia z dziedziny: geriatrii, neurologii, reumatologii, psychiatrii, medycyny paliatywnej, rehabilitacji, pielęgnacji, organizacji opieki długoterminowej.
Absolwent będzie posiadał też kompetencję do zajmowania stanowisk kierowniczych różnych szczebli (w zależności od wyjściowego poziomu i kierunku wykształcenia) w zakładach opieki zdrowotnej (Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze) oraz w instytucjach opiekuńczych nie będących zakładami opieki zdrowotnej (domy pomocy społecznej, domy opieki), hospicjach.
Zdobyte kwalifikacje umożliwią zatrudnianie absolwenta w instytucjach zajmujących się szeroko rozumianą opieką nad osobami starszymi oraz opieką paliatywną.
Adresaci:
Studia są dedykowane dla rehabilitantów, niemniej wziąć w nich mogą udział osoby posiadające prawo do wykonywania zawodu oraz posiadających odpowiednie wykształcenie zawodowe – fizykoterapeucii, lekarze, pielęgniarki, trenerzy, opiekuni medyczni, opiekunki środowiskowe.
Ponadto zainteresowani mogą być nauczyciele wychowania fizycznego, instruktorzy rekreacji, absolwenci pedagogiki, socjologii, psychologii, zdrowia publicznego, pracy socjalnej, odnowy biologicznej.
Wykładowcy
Zajęcia prowadzone są przez wykładowców akademickich, doświadczonych praktyków, ekspertów i specjalistów z zakresu opieki paliatywnej, geriatrii oraz rehabilitacji.
Absolwenci
Absolwent Studiów Podyplomowych uzyskuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, potwierdzające uzyskanie określonych w programie efektów kształcenia i wymaganej liczby punktów ECTS.
Wymagane dokumenty:
Dodatkowe informacje:
ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W:
CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH "VADEMECUM"
ul. 27 grudnia 17 (lok. 101)
Centrum Poznania
Godziny obsługi telefonicznej i mailowej:
Poniedziałek-Piątek: 10:00-18:00
WYŻSZA SZKOŁA NAUK O ZDROWIU
SANTANDER BANK POLSKA S.A. 80 1090 1072 0000 0001 3570 5269
w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko, kierunek i miasto kształcenia
(np. Jan Kowalski/Zarządzanie oświatą/Poznań)
Całkowity koszt:
4 000 zł
Promocja do 19 01 2021
3 400 zł
Inni wybrali również: