Godło Rzeczypospolitej Polskiej

Biblioteka

 Biblioteka Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu mieści się przy ul. Jagiellońskej 4 na terenie uczelni. Została ona powołana Zarządzeniem Rektora z dniem 1 października 2007 roku. Zapraszamy do skorzystania z biblioteki i czytelni uczelnianej.

KOMUNIKAT: Uprzejmie prosimy o zwrot wszystkich wypożyczonych książek do Biblioteki w terminie do końca sesji egzaminacyjnej. 

Informacje o Bibliotece:

Lokal biblioteki składa się z : wypożyczalni wraz z czytelnią oraz wydzielonych stanowisk z dostępem do Internetu.

Do podstawowych zadań Biblioteki należy gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów na miejscu oraz wypożyczanie na zewnątrz studentom, pracownikom naukowym, prowadzenie działalności informacyjno-bibliograficznej, a także sukcesywne powiększanie księgozbioru w zależności od potrzeb.

W celu ułatwienia studentom wyszukiwanie poszczególnych pozycji, utworzony został katalog alfabetyczny i przedmiotowy książek.

Czytelnia biblioteczna mieści się w głównym budynku szkoły, na pierwszym piętrze i jest wyposażona w 30 stanowisk do pracy indywidualnej, również do pracy z komputerem, z dostępem do Internetu.

Nie odchodząc od podstawowego założenia Biblioteki jakim jest zapewnienie niezbędnego piśmiennictwa pracownikom i studentom, będziemy specjalizować się w tematyce zdrowotnej. Obok katalogu przedmiotowego,  założono również katalog czasopism. W planach mamy założenie katalogu zbiorów audiowizualnych oraz prac dyplomowych.

Biblioteka współpracuje z bibliotekami innych uczelni, prowadząc wymianę publikacji i dubletów.

REGULAMIN BIBLIOTEKI

Godziny otwarcia:

Czwartek: 10:00-18:00
Piątek: 12:00-19:00
Sobota: 08:00-16:00
Niedziela: 09:00-15:00


Kontakt:
BIBLIOTEKA
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu
Jagiellońska 4,
85-067 Bydgoszcz

e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

Newsletter